Українські застільні пісні

 

Українські застільні пісніУкраїнські застільні пісні – це цікавий та великий розділ української пісенної творчості. Українське застілля ніколи не проходило без дружнього співу. Пісні цього жанру займають особливе місце в культурі та звичаях українського народу. Ніхто не здивується, якщо почує ствердження, що наше застілля може претендувати на звання найвеселішого та найбільш співучого в світі. За накритими столами ми відкриваємо душу, ділимося радістю та допомагаємо подолати сум.

Найчастіше українські застольні пісні можна почути під час весілля. На весілля часто запрошували людей, які добре зналися на співі, вірній послідовності пісень під час весілля. Піснями супроводжується кожна дія під час святкування. Існують спеціальні пісні, які виконують під час випікання весільного короваю, розплітання коси молодої дружини. В українських застільних піснях відображують настрій гостей, під час весілля оспівують майбутнє життя молодої пари. Пісні цього жанру відрізняються швидким темпом, веселими віршами, які можуть відтворити бадьорість.

Під час українського застілля періодично можуть лунати сумні пісні, які доносять до слухачів сумні почуття жінки, прощання дівчини з рідним домом, коханою людиною. В залежності від типу застілля, в українських застільних піснях можуть співати про батьків, свах та сватів, старостів на весіллі, сусідів, кумів. Студія звукозапису фірми «Мед» приділяє велику увагу підтримці народної музики, українських співаків та композиторів. На базі нашої студії було створено ряд збірок українських застільних пісень.  Серії дисків отримали відповідну назву, яка може найкраще відобразити зміст дисків. Пісні для застілля супроводжують на від самого народження.

Кожна мить нашого життя відображена в українських застільних піснях. Радість від народження дитини, святкування днів народження та ювілеїв, початок або закінчення навчання, обрядові події, весілля та інші приводи для святкування вимагають певних власних пісень. Для виконання застільних пісень використовують тільки живу музику, справжніх українських музикантів та народні інструменти. Сучасні виконавці враховують усі вподобання українців та вміло знаходять ключі до потаємних схованок душі.

Українські народні застільні пісніНаша студія тісно співпрацює із народними аматорськими ансамблями, такими, як гурт «Війтівчанка». Співаки гурту вносять деякі сучасні мотиви до українських застільних пісень. Пісні гурту задовольнять вишукані смаки слухачів. Пісні гурту можуть викликати водоспад позитиву під час застілля.

Студія звукозапису видала декілька збірок українських застільних пісень з характерними назвами («Гоп зі смиком», «Гоп-Ца-Дрин-Ца», тощо). Диски с записами застільних пісень користуються великим попитом. Музика спрямована на надання відпочинку в дружньому колі неперевершеного комфорту та легкості.  Слухайте пісні з «МЕДом» і ваше застілля завжди буде веселим!


21.11.2017