Українські ліричні пісні

 

українські ліричні пісніУкраїнські ліричні пісні – це душа та почуття українського народу. Кожна нація має власну неповторну лірику, і ми не стали виключенням. Лірична пісня має довгу історію. Вона здатна передавати переживання людей, тонкість почуттів, що є основною рисою даного жанру. Дослідники народної творчості класифікували українські ліричні пісні  і відокремили два види: родинно-побутові та суспільно-побутові пісні. За допомогою родинно-побутових пісень відображають особисте життя людини, кохання та розчарування, вірність та зраду, сварки та примирення, особливості родинного побуту. Суспільно-побутові пісні мають на меті відобразити людину в соціумі, суспільні явища, політичні та історичні події та їх наслідки, які торкаються всього українського народу.

Наші далекі пращури співали перші українські ліричні пісні, більшість з яки не дійшла до нашого асу. Сучасні  пісні враховують особливості нашого часу, розкривають особливостісучасних стосунків між закоханими.

Можна стверджувати, що українським ліричним пісням притаманне еволюціонування. Якщо слухач послухає дві ліричні пісні, датовані різними роками, можна побачити суттєву різницю в змісті. Але, все одно, цим пісням притаманні глибина, з якою змальовані почуття, є певні спільні риси (відображення моральних норм суспільства, законів співіснування).

Все наше життя пов’язане із українськими ліричними піснями. Першу ліричну пісню ми чуємо від мами, яка співає колискову. Це є першим досвідом в житті про сприйманню пісень цього жанру.  Заспокійливий голос матусі викликає у дитини позитивні почуття, а пісня надихає на чарівні сни.

Основною відмінністю сучасних та стародавніх українських ліричних пісень полягає в тому, що раніше за дівчину або хлопця вибір робили батьки. Саме тому в піснях розповідають про розлучення із коханою людиною, весілля із людиною, яку, в кращому випадку не кохають, в найгіршому – ненавидять, про знущання та руйнування мрій про щасливе сімейне життя.

Сучасні українські ліричні пісні відображають дійсність нашого часу. Вони розповідають про особливості відносин між чоловіком та жінкою, певні сучасні моральні закони та особливості сімейного життя. Сучасні естрадні пісні не завжди мають ту глибину та багатство змісту, які притаманні народній ліриці.

Сучасні українські ліричні пісніСучасні композитори та поети плідно працюють над поповненням української творчої скарбнички новими українськими ліричними піснями. Наша фірма відіграє в цьому процесі важливу роль. Наше керівництво зробило ставки на вітчизняний продукт – власні українські пісні, створені найкращими в цій галузі особистостями. На базі нашої студії регулярно створюються нові диски з піснями, що торкають душу слухача. Якщо для вас важливий зміст музичних композицій, ви бажаєте зануритися у вир українських ліричних пісень, отримати естетичне задоволення, ми пропонуємо нові збірки якісної ліцензованої музики.


21.11.2017