Українські коломийки

 

Українські коломийкиУкраїнські коломийки – це своєрідний вид пісенної творчості українців. Коломийками називають короткі пісні, які виконують під час запального танцю, вони можуть виконуватися також окремо.  Ці пісні можуть бути поєднані в одну велику пісню, але не мати смислових з’єднань.

Українським коломийкам властиві жартівливі інтонації. Виконавець сам на власний розсуд обирає порядок виконання коломийок. Пісні цього жанру складаються с двох рядків по 14 складів в кожному. Незважаючи на невеличкий розмір, в процесі співу викладається смисл пісні. Коломийки мають різні види римування та правила, за якими їх співають.  

Основними темами для українських коломийок є історія українського народу, певні особливості та складності повсякденної праці, бідність, армійське життя, розставання із рідним домом. В цих пісенних шедеврах відображають людські стосунки у суспільстві та родині. Цей факт  може здивувати знавця літератури, адже в двох строках закладена ціла історія. 

Систематизувати українські коломийки неможливо. Вони різняться за жанрами, об’єднуються в єдиний образ українського народу, життя справжніх українців, багатство духовного світу та моральну красу. В коломийках вміло поєднуються сльози і веселий сміх, радощі, турботи про дітей, народні розваги, роздуми про життя, соціальне положення населення, релігійні вірування та всі сфери життя.

Краса української дівчини в жартівливому тоні оспівується в українських коломийках під час танцю. Сила слова, чарівність голосу та танець у поєднанні створюють підґрунтя до виникнення найкращих почуттів. В співочих стрічках згадують про вади характеру людини, такі, як пихатість, зарозумілість, лінощі.

Якщо ви поринете у вир українського танцю із справжніми українськими коломийками, зможете отримати максимум інформації про побут українців в свята і будні, святкові традиції, типовий одяг українців та українок, народні прикраси. Тобто, коломийки є невичерпним джерелом унікальної інформації про Україну та її населення.

Українські народні коломийкиДослідники українського мистецтва звертають увагу на той факт, що у багатьох народів існували та існують і зараз споріднені з українськими коломийками види співу. Можливо, спільні риси можна знайти в аналогічних творах різних народів, але наші коломийки є носіями історичного досвіду, пам’яті поколінь, традицій та звичаїв нашого народу. Саме тому ми повинні не тільки зберегти цей вид українського мистецтва, а й передати наступним поколінням, доповнивши цей скарб своїми новими перлинками.


21.11.2017